KOLEKCJA KIDULTS 2020-2021 (KOLEKCJA POKAZOWA)

„Uciekłem tego dnia, kiedy się urodziłem. A zrobiłem to, bo usłyszałem, jak ojciec i matka rozmawiali, kim zostanę, kiedy będę dorosły. Nigdy nie chcę być dorosłym mężczyzną! Chcę na zawsze pozostać małym chłopcem i bawić się. Więc uciekłem do Ogrodów Kensingtońskich i długi czas mieszkałem z wróżkami.” - J. M. Barrie, Piotruś Pan.

Czy da się skutecznie przedłużyć młodość? Żyć tak, aby obowiązki i problemy dorosłego życia nas nie dotykały? Być wolnym jak ptak i nie mieć żadnych granic? Czy możliwa jest ucieczka od dorosłości? A jeżeli tak, to, w jaki sposób?

Moja najnowsza kolekcja porusza problemy związane z chorobą cywilizacyjną, z którą mierzy się aktualnie świat. Pragnę zwrócić uwagę na dorosłe dzieci, „Kidults” niepotrafiące przekroczyć umownej granicy dojrzałości. Stworzyłam kolekcję o nas wszystkich, bo podobno w każdym z nas zamknięty jest mały pierwiastek dziecka.

Kolekcja jesień/zima 2021/2022 - „Kidults”

Celem mojej kolekcji jest przede wszystkim przedstawienie problemu, z którym mierzą się niektórzy dorośli w współczesnym świecie. Chciałam jak najlepiej przybliżyć ten temat i zwrócić uwagę na problem, który jest wstydliwie pomijany.

Moją główną inspiracją do zaprojektowania kolekcji „Kidults” stała się kraina dziecka. Skupiłam się na całej otoczce związanej z dzieciństwem i dorastaniem. Duży wpływ na proces tworzenia miały własne wspomnienia związane z powrotem do szkoły i strojami, które w tamtym czasie dawały nam mamy. W projektach zastosowałam infantylne wzory, postacie wyciągnięte z bajek oraz liczne motywy kwiatowe. Ważną rolę odgrywają również dodatki, takie jak torebka kształtem przypominająca domek dla lalek.

Kolekcja ta została zaprojektowana na sezon jesień zima 2021/2022. Ma ona charakter ubrań, na co dzień, casualowych, choć występują w niej też sylwetki odbiegające od tego stylu. Zaprojektowane asortymenty mogą być wykorzystane w cieplejsze, jak również chłodniejsze okresy tego sezonu. Przedział wiekowy, do którego skierowałam kolekcję to osoby między 20-35 rokiem życia. Charakteryzują się pewnością siebie i lubią eksperymentować. Ciekawość oraz chęć wyróżnienia się sprawia, że ta kolekcja będzie świetnym dopełnieniem ich codziennego stylu.

Bazą do stworzenia projektów w mojej kolekcji były podstawowe konstrukcję, które przekształcałam i dostosowałam do własnego pomysłu. Asortymenty stylizowane są na ubrania dziecięce tylko zrealizowane w rozmiarach na osoby starsze. Można zauważyć w projektach wiele elementów powtarzalnych, jak dziergane ręcznie kwiatki, zwierzątka, aplikacje, falbany.

Wszystkie kolory dzieciństwa.

Gama kolorystyczna kolekcji jest bardzo szeroka. Chciałam płynnie przejść od jasnych kolorów do ciemniejszych, aby nie bazować tylko na jednej tonacji barwnej. Oprócz odcieni pastelowych, kojarzonych z okresem dziecięcym, wykorzystanych w projektach, dodałam również mocniejsze kolory. W kolekcji można znaleźć delikatne błękity i fiolety. Wykorzystuję różne tony różu i żółtego oraz zieleń. Tkaniny, które wykorzystałam posiadają różnorodne faktury i sploty. Użyłam w projektach różnorodnych dzianin robionych własnoręcznie, materiałów o zróżnicowanym składzie, wyglądzie i powierzchni. Pragnęłam, aby wszystkie elementy kolekcji płynnie się przenikały i dobrze ze sobą współgrały. Zależało mi na jak najlepszym efekcie końcowym, którym jest kolekcja ubiorów, rozpatrywanym w różnych aspektach, estetycznych, społecznych.

fotograf: Julia Klyukach

asystent: Michał Danilczyk

modelka: Anna Kaczmarek

model: Kamil Wesołowski

makijaż: Wiktoria Klepczyńska

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl